Przejdź do treści
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim

Przetargi i konkursy

O.261.1.4.2025.AP

Lidzbark Warmiński, dnia 25 lutego 2025 r.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
11-100 Lidzbark Warmiński
ul. Akacjowa 7

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zwracamy się z prośbą o przedstawienie swojej oferty na poniżej opisany przedmiot zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na przeprowadzeniu cyklu superwizji dla pracowników socjalnych, asystentów rodziny, opiekunów oraz starszych terapeutów zatrudnionych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

  1. Superwizja będzie organizowana w formie cyklicznych grupowych spotkań prowadzonych przez certyfikowanego superwizora pracy socjalnej z grupą pracowników socjalnych, asystentów rodziny, opiekunów oraz starszych terapeutów w okresie od marca 2025 roku do listopada 2025. Superwizja realizowana będzie w grupie 18 osób.
    Przewidziane są 4 spotkania (raz na kwartał), każde trwające 8 godzin zegarowych (z uwzględnieniem przerw); łącznie całość zamówienia to 4 sesje, tj. 32 godziny zegarowe
  2. Wykonawca będzie ustalał z Zamawiającym harmonogram spotkań superwizyjnych, odpowiadających pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim.
  3. Spotkania będą odbywały się w dni robocze, w godzinach pracy Zmawiającego, we wskazanym przez Zamawiającego miejscu na terenie miasta Lidzbarka Warmińskiego.
  4. Zamawiający nie dopuszcza podwykonawców.

Termin realizacji zamówienia: od marca 2025 r do listopada 2025 r.

Warunki jakie musi spełnić oferent:

  1. Posiadanie certyfikatu superwizora pracy socjalnej – zgodnie z art. 121a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, w powiązaniu z Załącznikiem do rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 grudnia 2016 r. (poz. 2087).
  2. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.
  3. Niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie.

Wymagania uzupełniające – dodatkowe:

  1. Superwizor pracy socjalnej powinien posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu metodologii i metodyki pracy socjalnej oraz tematyki, której dotyczy superwizja.
  2.  Superwizor powinien posiadać umiejętności komunikacyjne umożliwiające prowadzenie superwizji w kontakcie indywidualnym oraz w grupie.
  3. Superwizor pracy socjalnej powinien dbać o swój rozwój zawodowy poprzez uczestnictwo w szkoleniach, poddawanie superwizji własnej pracy oraz czynny udział w środowisku superwizorów.
  4. Pożądane kompetencje zawodowe superwizora dotyczą: nabycia wiedzy i umiejętności z zakresu superwizji oraz umiejętności jej stosowania w działaniu praktycznym, poznania zasad organizacji, teorii i praktyki superwizji, dynamiki grupowej i podstawowych zagadnień psychologicznych, rozwoju osobistego i wymiany wiedzy i doświadczeń.
  5. Oferent winien posiadać standardy etyczne stosowane w swojej praktyce superwizyjnej.

Zadania superwizora:

  1. Zawarcie kontraktu superwizyjnego pomiędzy superwizorem, a uczestnikami superwizji na pierwszym spotkaniu superwizora z grupą.
    Kontrakt wskazywać winien najważniejsze obszary, które powinny zostać omówione pomiędzy superwizorem i grupą w ramach negocjowania postanowień kontraktu superwizyjnego:
    a) normy i zasady obowiązujące na sesjach oraz granice ich stosowania;
    b)ustalenie sposobów reagowania/postępowania w sytuacji pojawienia się trudności (np. konfliktów, lub złamania zasad) na sesjach;
    c) kwestia ewaluacji współpracy, czyli kiedy zostanie dokonana ewaluacja współpracy z superwizorem.
    d) szczególnie w przypadku kontraktu trójstronnego – wzajemne oczekiwania stron kontraktu.
  2. Superwizor jest odpowiedzialny za wskazanie osobie superwizowanej kierunku działania, opierając się na aktualnej wiedzy w zakresie teorii pracy socjalnej, standardów zawodowych, umiejętności, kompetencji oraz kodeksu etycznego w praktyce zawodowej.
  3. Wystawianie uczestnikom zaświadczeń poprzedzających udział w szkoleniu superwizji.
  4. Pozostałe obowiązki superwizora:
  1. realizowanie usługi zgodnie z ustalonym harmonogramem,
  2. ewidencjonowanie wykonanych godzin pracy,
  3. przedstawienie dokumentów rozliczeniowych niezwłocznie po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego w którym odbyło się spotkanie,
  4. utrzymanie stałego kontaktu z zamawiającym, w tym bieżące informowanie o wszystkich zaistniałych problemach,
  5. przestrzeganie obowiązków wynikających z realizacji umowy, przepisów prawnych, procedur, standardów oraz innych obowiązujących dokumentów,
  6. przestrzeganie przepisów o ochronie danych osobowych.

Wymagane dokumenty (oświadczenia):

  1. Formularz ofertowy – załącznik nr 1 (Plik WORD)
  2. Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe – załącznik nr 2 (PLIK WORD)
  3. Oświadczenie o posiadaniu zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych – załącznik nr 2 (Plik WORD)
  4. Certyfikat superwizora pracy socjalnej.

Kryteria oceny ofert:
Cena – 100% tj. zamawiający wybiera ofertę, która zawiera najniższą cenę.

Osoba prowadząca zamówienie (kontakt): Agnieszka Pastuła, tel. 89 767 80 40.

Termin złożenia oferty: 07 marca 2025 r. do godziny 15:00.

Termin uważa się za zachowany, gdy oferta wpłynie do Ośrodka w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Oferty złożone po terminie nie będą brane pod uwagę i nie będą zwracane do kierującego ofertę.

Wymagania dotyczące złożenia oferty: Ofertę należy sporządzić w formie pisemnej, czytelnie, w sposób niebudzący wątpliwości, w języku polskim.

Proponowany projekt umowy (jeśli dotyczy) tak/nie

Miejsce i termin złożenia oferty: Ofertę należy złożyć osobiście, przesyłka listowną lub przesyłka kurierską w zamkniętej kopercie (zapieczętowana w sposób gwarantujący zachowanie poufności jej treści oraz zabezpieczającej jej nienaruszalność) w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lidzbarku Warmińskim, ul. Akacjowa 7, 11-100 Lidzbark Warmiński z dopiskiem na kopercie: ,,Oferta – superwizja dla pracowników MOPS”

Informacje dodatkowe:

  1. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od procedury zapytania ofertowego na każdym jej etapie bez podania przyczyny;
  2. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania, gdy oferta przekracza kwotę przeznaczoną na realizację zadania, a oferent w trybie negocjacji nie wyraził zgody na jej obniżenie.
  3. Zamawiający zastrzega niezmienność ceny w trakcie trwania umowy.

Dyrektor
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
Agnieszka Pastuła

Zapytanie ofertowe – PDF


ZAPYTANIE OFERTOWE Świadczenie usług schronienia, w tym z usługami opiekuńczymi dla osób bezdomnych, których ostatnim miejscem zameldowania na pobyt stały jest Gmina Miejska Lidzbark Warmiński.

Informacja z otwarcia ofert